Image shown is a representation only. Exact specifications should be obtained from the product data sheet.
35M-35M50+
| Part Number | 35M-35M50+ |
|---|---|
| Manufacturer | Yolong |
| Description | COAX ADAPTER 3.5MM TO 3.5MM |
| In-stock | 6 |
request a quote
35M-35M50+ Description
| Type | Description |
|---|---|
| Series | – |
| Equivalent Quality | Mini-Circuits |
| Packaging | Bag |
| Adapter Type | Plug to Plug |
| Conversion Type | Same Series |
| Adapter Series | 3.5mm to 3.5mm |
| Center Gender | Male to Male |
| Convert From (Adapter End) | 3.5mm Plug, Male Pin |
| Convert To (Adapter End) | 3.5mm Plug, Male Pin |
| Impedance | 50 Ohms |
| Style | Straight |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature | – |
| Fastening Type | Threaded, Threaded |
| Ingress Protection | – |
| Center Contact Plating | – |
| Features | – |
| Frequency – Max | 34 GHz |



