Image shown is a representation only. Exact specifications should be obtained from the product data sheet.
K292-LA-PP
| Part Number | K292-LA-PP |
|---|---|
| Manufacturer | Yolong |
| Description | K292-LA-PP RIGHT ANGLE ADAPTERER 2 |
| In-stock | 25 |
request a quote
K292-LA-PP Description
| Type | Description |
|---|---|
| Series | – |
| Equivalent Quality | TYCLON |
| Packaging | Retail Package |
| Adapter Type | Plug to Plug |
| Conversion Type | Same Series |
| Adapter Series | 2.92mm to 2.92mm |
| Center Gender | Male to Male |
| Convert From (Adapter End) | 2.92mm (OS-2.9) Plug, Male Pin |
| Convert To (Adapter End) | 2.92mm (OS-2.9) Plug, Male Pin |
| Impedance | 50 Ohms |
| Style | Right Angle |
| Mounting Type | – |
| Mounting Feature | – |
| Fastening Type | Threaded, Threaded |
| Ingress Protection | – |
| Center Contact Plating | Gold |
| Features | – |
| Frequency – Max | – |




