Image shown is a representation only. Exact specifications should be obtained from the product data sheet.
0936014112
| Part Number | 0936014112 |
|---|---|
| Manufacturer | Yolong |
| Description | Bulkhead Mounting Housing With 2 |
| In-stock | 5 |
request a quote
0936014112 Description
| Type | Description |
|---|---|
| Series | GWconnect |
| Equivalent Quality | Molex |
| Packaging | Bulk |
| Connector Type | Base – Panel Mount |
| Style | Bottom Entry |
| Size | 32A |
| Lock Location | Locking Clip (2) on Base Bottom |
| Thread Size | – |
| Size / Dimension | 4.094″ L x 2.307″ W x 1.181″ H (104.00mm x 58.60mm x 30.00mm) |
| Housing Color | – |
| Features | – |
| Ingress Protection | IP66 – Dust Tight, Water Resistant |
| Housing Material | Aluminum Alloy, Die Cast |
| Housing Finish | Powder Coated |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |




