Image shown is a representation only. Exact specifications should be obtained from the product data sheet.
QMSS-032-06.75-L-D-DP-A-K-TR
| Part Number | QMSS-032-06.75-L-D-DP-A-K-TR |
|---|---|
| Manufacturer | Yolong |
| Description | Connector Diff Array Plg 64P Smd Gold |
| In-stock | 433 |
request a quote
QMSS-032-06.75-L-D-DP-A-K-TR Description
| Type | Description |
|---|---|
| Series | Q2 QMSS |
| Equivalent Quality | Samtec |
| Packaging | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT) |
| Connector Type | Differential Pair Array, Male |
| Number of Positions | 64 |
| Pitch | 0.025″ (0.64mm) |
| Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Features | Board Guide, Ground Bus (Plane), Pick and Place, Shielded |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Mated Stacking Heights | 11mm |
| Height Above Board | 0.265″ (6.73mm) |




