Image shown is a representation only. Exact specifications should be obtained from the product data sheet.
09390240310
| Part Number | 09390240310 |
|---|---|
| Manufacturer | Yolong |
| Description | Heavy Duty Connector Base Bottom Entry |
| In-stock | 8 |
request a quote
09390240310 Description
| Type | Description |
|---|---|
| Series | Han HP |
| Equivalent Quality | HARTING |
| Packaging | Bulk |
| Connector Type | Base – Panel Mount |
| Style | Bottom Entry |
| Size | 24B |
| Lock Location | Screw Locks on Hood |
| Thread Size | – |
| Size / Dimension | 5.512″ L x 2.583″ W x 1.110″ H (140.00mm x 65.60mm x 28.20mm) |
| Housing Color | Gray |
| Features | – |
| Ingress Protection | IP66/IP68/IP69K – Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Housing Material | Aluminum, Die Cast |
| Housing Finish | Powder Coated |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |




