Image shown is a representation only. Exact specifications should be obtained from the product data sheet.
10106813-033112LF
| Part Number | 10106813-033112LF |
|---|---|
| Manufacturer | Yolong |
| Description | Connector Self-Mate 30Pos Smd Gold |
| In-stock | 3374 |
request a quote
10106813-033112LF Description
| Type | Description |
|---|---|
| Series | MezzoStak |
| Equivalent Quality | Amphenol |
| Packaging | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel |
| Connector Type | Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic |
| Number of Positions | 30 |
| Pitch | 0.020″ (0.50mm) |
| Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Features | Board Guide, Solder Retention |
| Contact Finish | Gold or Gold, GXT |
| Contact Finish Thickness | 15.0µin (0.38µm) |
| Mated Stacking Heights | 5.5mm, 6mm, 6.5mm |
| Height Above Board | 0.179″ (4.55mm) |




