Image shown is a representation only. Exact specifications should be obtained from the product data sheet.
10162581-3134121LF
| Part Number | 10162581-3134121LF |
|---|---|
| Manufacturer | Yolong |
| Description | Conan Lite Receptacle, 21 Positi |
| In-stock | 3772 |
request a quote
10162581-3134121LF Description
| Type | Description |
|---|---|
| Series | Conan, MezzSelect |
| Equivalent Quality | Amphenol |
| Packaging | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions | 21 |
| Pitch | 0.039″ (1.00mm) |
| Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Features | Board Guide, Pick and Place |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Mated Stacking Heights | 4.15mm, 4.5mm, 5mm, 6mm, 7mm |
| Height Above Board | 0.129″ (3.28mm) |




