122500RP
| Part Number | 122500RP |
|---|---|
| Manufacturer | Yolong |
| DESCRIPTION | RF CONNECTOR RPTNC JACK R/A 50OHM SOLDER |
| In-stock | 8 |
request a quote
122500RP Description
| Type | Description |
|---|---|
| Series | – |
| Equivalent Quality | Amphenol |
| Packaging | Bulk |
| Connector Type | Jack, Male Pin |
| Connector Style | RP-TNC |
| Contact Termination | Solder |
| Shield Termination | Crimp |
| Impedance | 50 Ohms |
| Mounting Type | Panel Mount, Right Angle |
| Mounting Feature | Bulkhead – Front Side Nut |
| Cable Group | RG-58, 58A, 58B, 58C, 141, 303, LMR-195, Belden B7806A, 9907 |
| Fastening Type | Threaded |
| Frequency – Max | 11 GHz |