Image shown is a representation only. Exact specifications should be obtained from the product data sheet.
19400240469
| Part Number | 19400240469 |
|---|---|
| Manufacturer | Yolong |
| Description | Heavy Duty Connector Han 24Hpr-Enlargd-Gg-Sv-M50 |
| In-stock | 11 |
request a quote
19400240469 Description
| Type | Description |
|---|---|
| Series | Han HPR |
| Equivalent Quality | HARTING |
| Packaging | Bulk |
| Connector Type | Hood |
| Style | Top Entry |
| Size | 24B |
| Lock Location | Screw Locks on Hood |
| Thread Size | M50 |
| Size / Dimension | 7.559″ L x 2.283″ W x 4.693″ H (192.00mm x 58.00mm x 119.20mm) |
| Housing Color | Black |
| Features | – |
| Ingress Protection | IP65/IP68/IP69/IPx9K – Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Housing Material | Aluminum, Die Cast |
| Housing Finish | Powder Coated |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |




