Image shown is a representation only. Exact specifications should be obtained from the product data sheet.
19400241274
| Part Number | 19400241274 |
|---|---|
| Manufacturer | Yolong |
| Description | Han 24Hpr-Hsm-2Xm50-Screw Lock |
| In-stock | 20 |
request a quote
19400241274 Description
| Type | Description |
|---|---|
| Series | Han HPR |
| Equivalent Quality | HARTING |
| Packaging | Bulk |
| Connector Type | Base – Box Mount |
| Style | Side Entry |
| Size | 24B |
| Lock Location | Screw Locks on Hood |
| Thread Size | M50 |
| Size / Dimension | 8.504″ L x 3.150″ W x 4.370″ H (216.00mm x 80.00mm x 111.00mm) |
| Housing Color | Black |
| Features | – |
| Ingress Protection | IP65/IP68/IP69K – Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Housing Material | Aluminum, Die Cast |
| Housing Finish | Nickel |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |




