Image shown is a representation only. Exact specifications should be obtained from the product data sheet.
19463100446
| Part Number | 19463100446 |
|---|---|
| Manufacturer | Yolong |
| Description | Han-Eco 10A Hood Top Entry M25 W |
| In-stock | 12 |
request a quote
19463100446 Description
| Type | Description |
|---|---|
| Series | Han-Eco |
| Equivalent Quality | HARTING |
| Packaging | Bulk |
| Connector Type | Hood |
| Style | Top Entry |
| Size | 10A |
| Lock Location | Locking Clip (1) on Base Bottom |
| Thread Size | M25 |
| Size / Dimension | – |
| Housing Color | Black |
| Features | – |
| Ingress Protection | IP65 – Dust Tight, Water Resistant |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Housing Finish | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |




