Image shown is a representation only. Exact specifications should be obtained from the product data sheet.
245015064100863+
| Part Number | 245015064100863+ |
|---|---|
| Manufacturer | Yolong |
| Description | Board To Board |
| In-stock | 21 |
request a quote
245015064100863+ Description
| Type | Description |
|---|---|
| Series | – |
| Equivalent Quality | KYOCERA AVX |
| Packaging | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions | 64 |
| Pitch | 0.039″ (1.00mm) |
| Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Features | Board Guide, Pick and Place |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | – |
| Mated Stacking Heights | 8mm, 10mm, 13mm, 15mm |
| Height Above Board | 0.220″ (5.59mm) |




