Image shown is a representation only. Exact specifications should be obtained from the product data sheet.
B322-1B7L1-11260-E100
| Part Number | B322-1B7L1-11260-E100 |
|---|---|
| Manufacturer | Yolong |
| Description | B322-1B7L1-11260-E100-Floating P |
| In-stock | 2920 |
request a quote
B322-1B7L1-11260-E100 Description
| Type | Description |
|---|---|
| Series | FloatCombo |
| Equivalent Quality | Amphenol |
| Packaging | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel |
| Connector Type | Plug, Floating |
| Number of Positions | 60 |
| Pitch | 0.020″ (0.50mm) |
| Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Features | Board Guide, Solder Retention |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 4.00µin (0.100µm) |
| Mated Stacking Heights | 8.4mm |
| Height Above Board | 0.394″ (10.00mm) |




