P1AD-35MSAM-27G
| Part Number | P1AD-35MSAM-27G |
|---|---|
| Manufacturer | Yolong |
| Description | COAX ADAPTER SMA TO 3.5MM |
| In-stock | 21 |
request a quote
P1AD-35MSAM-27G Description
| Type | Description |
|---|---|
| Series | 3.5mm |
| Equivalent Quality | P1dB Inc |
| Packaging | Box |
| Adapter Type | Plug to Plug |
| Conversion Type | Between Series |
| Adapter Series | SMA to 3.5mm |
| Center Gender | Male to Male |
| Convert From (Adapter End) | 3.5mm Plug, Male Pin |
| Convert To (Adapter End) | SMA Plug, Male Pin |
| Impedance | 50 Ohms |
| Style | Straight |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature | – |
| Fastening Type | Threaded, Threaded |
| Ingress Protection | – |
| Center Contact Plating | Gold |
| Features | – |
| Frequency – Max | 27 GHz |